Dodano: 21 czerwca 2023
1:19 minut
W dniu 06.06.2023 roku w Szkole Podstawowej w Zawadzie odbył się finał i podsumowanie Międzygminnego Konkursu Plastycznego pt. „Bezpieczne wakacje na wsi”, zorganizowanego wspólnie przez PIP OIP w Łodzi Oddział w Piotrkowie Trybunalskim oraz KRUS Oddział w Tomaszowie Mazowieckim. Konkurs na temat wiedzy o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym i występujących w nim zagrożeniach skierowany był do uczniów klas IV-VI.

W konkursie udział wzięli uczniowie z 5 szkół podstawowych z terenu gmin Tomaszów Mazowiecki oraz Ujazd. Po eliminacjach wewnątrzszkolnych, do finału Konkursu zgłoszonych zostało 25 prac. Wszystkie prace przedstawiały zagrożenia lub rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym.

Po wnikliwej ocenie, komisja konkursowa wyłoniła 3 laureatów:

I miejsce – Wiktoria Zielonka, klasa VI Szkoły Podstawowej Osiedle w Niewiadowie;

II miejsce – Hanna Kuśmierzak, klasa VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smardzewicach;

III miejsce – Nikola Stańczyk, klasa VI Zespołu Szkół w Wiadernie.

Wszyscy laureaci etapu wewnątrzszkolnego otrzymali nagrody rzeczowe. Nagrody ufundowali Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi oraz Wójtowie Gmin, z których szkoły brały udział w konkursie.

Przed rozpoczęciem konkursu inspektor pracy zapoznał uczniów z zagrożeniami wypadkowymi w rolnictwie i wykazem prac, których nie wolno powierzać dzieciom do lat 16.  W szkoleniu uczestniczyło 65 uczniów, a także nauczyciele i rodzice uczniów. Uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali wydany przez Główny Inspektorat Pracy komiks pt. „Przygoda na wsi – Zobacz, co ci zagraża”. 

Laureatom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim uczniom za wzięcie udziału w konkursie.