• RSS
  • Wersja tekstowa
15.03.2021

Rozstrzygnięcie IV Powiatowego Konkursu Wiedzy o BHP i Prawie Pracy dla uczniów powiatu bełchatowskiego

W dniu 11 marca 2021 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Bełchatowie odbył się IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o BHP i Prawie Pracy „Bądź najlepszy – zostań mistrzem!”, zorganizowany przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu bełchatowskiego w ramach programu edukacyjnego Kultura Bezpieczeństwa.

Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy dotyczącej prawnej ochrony pracy,w tym przepisów bhp wśród uczniów.

W konkursie wzięło udział 14 uczniów z 3 szkół. Zadaniem uczestników było rozwiązanie pisemnego testu zawierającego 40 pytań. Laureatka pierwszego miejsca osiągnęła maksymalną liczbę punktów. O zajęcie II i III miejsca w konkursie walczyły w dogrywce dwie uczennice, które osiągnęły w wyniku testu po 38 punktów.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Natalia Rogalewicz z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Szczercowie

II miejsce – Patrycja Rogaczewska z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych
nr 2 w Bełchatowie

III miejsce – Anna Skupińska z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Szczercowie

Uroczystego wręczenia dyplomów dla laureatów konkursu oraz nagród ufundowanych przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi dokonali nadinspektor pracy Lidia Marciniak oraz specjalista z Sekcji Prewencji i Promocji Krzysztof Barański. Nauczyciele - opiekunowie uczniów, otrzymali dyplomy z podziękowaniem za przygotowanie uczniów do konkursu. Wręczenia nagród ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie dokonała Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i  Sportu Agnieszka Wasilewska.

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wzięcie w nim udziału.  

Sekcja Prewencji i PromocjiGIP Przejdź do GIP Porady prawne
Wypadki