Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 6 marca 2024
1:27 minut

W dniu 27 lutego 2024 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi przy ul. Żeromskiego 115, odbył się regionalny etap XI edycji  ogólnopolskiego konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp „Poznaj swoje prawa w pracy”, zorganizowanego przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi, dla uczniów szkół ponadpodstawowych województwa łódzkiego.

Celem konkursu jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadpodstawowych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy, a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy.

Uroczystego rozpoczęcia konkursu dokonał Marcin Grzelak – p.o. Okręgowy Inspektor Pracy w Łodzi oraz Dominika Walicka - dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi.

Do konkursu przystąpiło 55 uczniów z 32 szkół.  Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązanie pisemnego testu składającego się z 35 pytań. Zgodnie z tradycją nie obyło się bez dogrywki, która wyłoniła zwycięzców:

Laureatami regionalnego etapu ogólnopolskiego konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” zostali:

I miejsce:        Mateusz Galiński z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Tomaszowie Maz.

II miejsce:       Mateusz Langkamer z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie

III miejsce:      Bartosz Bąk z Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku

Laureatom konkursu wręczono nagrody rzeczowe (sprzęt elektroniczny), natomiast pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Wręczenia nagród, dyplomów i upominków dokonała inspektor pracy Magdalena Popowicz oraz Dominika Walicka - dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi.

Zwycięzcy regionalnego etapu konkursu będą walczyli o nagrodę główną  w ogólnopolskim finale konkursu, który odbędzie się w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik.

Laureatom regionalnego etapu konkursu serdecznie gratulujemy.

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu