Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 12 czerwca 2024
1:41 minut
Konferencja "Od pracy fabrycznej do pracy platformowej"

W dniu 11 czerwca 2024 roku w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej odbyła się konferencja pt. „Od pracy fabrycznej do pracy platformowej”. Konferencja miała szczególny charakter z racji obchodzonego jubileuszu 105-lecia powołania Inspekcji Pracy w Polsce, który zbiegł się z 79-leciem istnienia Politechniki Łódzkiej.

Organizatorem konferencji był Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi oraz Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej. Uczestników konferencji powitał Marcin Grzelak – Okręgowy Inspektor Pracy w Łodzi oraz prof. dr hab. inż. Krzysztof Jóźwik - Rektor Politechniki Łódzkiej. Zastępca Głównego Inspektora Pracy Dariusz Mińkowski odczytał okolicznościowy list Katarzyny Łażewskiej-Hrycko – Głównego Inspektora Pracy skierowany do uczestników wydarzenia.

Tematem przewodnim konferencji były zmiany procesów pracy będących następstwem stosowania sztucznej inteligencji oraz zmian zachodzących w obszarze bezpieczeństwa wprowadzanych w związku z postępem technicznym i nowych form świadczenia pracy.

Celem konferencji była wymiana doświadczeń i dobrych praktyk w sferze tematyki poruszanych zagadnień i problemów.

W programie wydarzenia nie zabrakło dyskusji panelowej, w której z ramienia OIP w Łodzi występował nadinspektor pracy Dariusz Bończak, rozmów ze specjalistami z różnych środowisk oraz wystąpień ekspertów, które są niezwykle istotne z punktu widzenia wyzwań technicznych, organizacyjnych, społecznych i naukowych w zakresie obecnych trendów w szeroko rozumianym bezpieczeństwie pracy.

Prelegentami na konferencji byli przedstawiciele:

Państwowej Inspekcji Pracy, Uniwersytetu Łódzkiego,  Urzędu Dozoru Technicznego,
Centralnego Instytutu Ochrony Pracy,  Instytutu Medycyny Pracy,
Klastrów ICT i LODZistics,  Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Promag S.A., Flint.

Uczestnicy konferencji mieli możliwość odwiedzenia stoisk promocyjnych PIP, UDT, ZUS, WIORiN, stowarzyszeń BHP oraz stoisk producentów i dostawców środków ochrony indywidualnej, systemów zabezpieczeń, jak również twórców symulatorów wirtualnych szkoleń  pracowników.

W wydarzeniu udział wzięło udział 260 uczestników, w tym przedstawiciele urzędów, instytucji naukowych i badawczych, pracodawcy i pracownicy służby BHP.


Relacja wydarzenia Politechnika Łódzka Wydział Organizacji i Zarządzania

 

 

 

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu