Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 15 listopada 2023
1:15 minut
Zdjęcie zwycięzców konkursu w raz z pracownikami pip oraz izby rzemieślniczej

KONKURS WIEDZY O ZASADACH BHP 
DLA UCZNIÓW Z ZAKŁADÓW RZEMIEŚLNICZYCH „Bezpiecznie od Startu”

 

W dniu 30 października 2023 r., w siedzibie Izby Rzemieślniczej w Łodzi przy ul. Brzozowej 3, odbył się etap regionalny XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zasadach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych pod nazwą „Bezpiecznie od Startu”.
 
Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o przepisach prawnej ochrony pracy, w tym bezpieczeństwa i higieny pracy wśród uczniów zawodu w rzemiośle. 

Do etapu regionalnego przystąpiło 19 uczniów z terenu województwa łódzkiego. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu pisemnego testu składającego się z 50 pytań z zakresu prawa pracy w tym bezpieczeństwa i higieny pracy, ergonomii, ochrony ppoż. oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

Organizatorzy konkursu: Izba Rzemieślnicza w Łodzi, Okręgowy Inspektoratem Pracy w Łodzi przy współpracy z Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Laureatami konkursu zostali: 

I miejsce: Wiktoria Marchewa

II miejsce: Nikola Dreczko

III miejsce: Wiktoria Sobczuk

 

Nagrody ufundowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi wręczył zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Łodzi Tomasz Heliński.

Gratulujemy laureatom etapu regionalnego konkursu i życzymy powodzenia w finale konkursu w Warszawie. 

Składamy podziękowania za współpracę pracownikom Izby Rzemieślniczej w Łodzi, a także nauczycielom za zaangażowanie i przygotowanie uczniów oraz wszystkim uczestnikom konkursu za wzięcie w nim udziału. 

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu