Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 11 czerwca 2024
1:40 minut
Podsumowanie Międzygminnego Konkursu Plastycznego „Bezpieczny rolnik. Bezpieczna wieś ”

W dniu 11.06.2024 roku w Szkole Podstawowej w Niewiadowie odbył się Międzygminny Konkurs Plastyczny pt. „Bezpieczny rolnik. Bezpieczna wieś ” na temat wiedzy o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym i występujących w nim zagrożeniach.

Konkurs zorganizował Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi wraz z Oddziałem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Tomaszowie Mazowieckim, dla uczniów klas IV-VI z  pięciu szkół z terenu gminy Tomaszów Mazowiecki i Ujazd, w tym: Szkoły Podstawowej w Niewiadowie, Szkoły Podstawowej  w Wiadernie, Szkoły Podstawowej w Smardzewicach i Szkoły Podstawowej w Zawadzie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie.

Z ramienia OIP w Łodzi, w finale i podsumowaniu konkursu uczestniczył starszy inspektor pracy-główny specjalista Janusz Krupa z Oddziału w Piotrkowie Trybunalskim, który przed rozpoczęciem konkursu zapoznał uczniów Szkoły Podstawowej w Niewiadowie i uczniów biorących udział w konkursie z zagrożeniami wypadkowymi w rolnictwie i wykazem prac, których nie wolno powierzać dzieciom do lat 16.  W szkoleniu uczestniczyło 90 uczniów, a także nauczyciele i rodzice uczniów.

Do konkursu, po eliminacjach wewnątrzszkolnych, zgłoszonych zostało 25 prac wykonanych przez uczniów pod merytorycznym nadzorem nauczycieli. Wszystkie prace konkursowe przedstawiały zagrożenia występujące podczas wykonywania prac w gospodarstwie rolnym lub rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym.

Spośród 25 prac, po wnikliwej ocenie, Komisja wybrała 3 prace, które uznała  za najlepsze, i przyznała:

I miejsce – Anna Dróżdż, uczeń Szkoły Podstawowej w Smardzewicach

  II miejsce – Michał Kik, uczeń Szkoły Podstawowej w Niewiadowie

  III miejsce – Iga Rutkowska, uczeń Szkoły Podstawowej w Komorowie

Laureaci konkursu otrzymali nagrody. Nagrodę dla laureata I miejsca ufundował Okręgowy Inspektor Pracy. Autorom pozostałych 22 prac przyznano wyróżnienia. Nagrody dla pozostałych uczniów ufundował KRUS i  Wójtowie gmin, z których szkoły brały udział  w konkursie.

Laureatom serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wzięcie w nim udziału. 

Galeria

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu