Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 15 maja 2024
1:50 minut

9 maja 2024 r. odbyło się posiedzenie Wojewódzkiej Komisji ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie przy Okręgowym Inspektorze Pracy w Łodzi. Spotkaniu przewodniczyli Elżbieta Nawrocka, zastępca dyrektora OR KRUS w Łodzi i Marcin Grzelak, p.o. Okręgowy Inspektor Pracy w Łodzi. Okręgowy Inspektor Pracy przedstawił propozycję rozszerzenia składu komisji o nowe instytucje i ośrodki badawcze.

W trakcie spotkania Przemysław Kraska, kierownik Samodzielnego Referatu Prewencji, Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego łódzkiego KRUS omówił dane dotyczące wypadków przy pracy rolniczej i chorób zawodowych rolników w 2023 roku w województwie łódzkim oraz działania prewencyjne zorganizowane w ubiegłym roku. Poruszano także kwestie organizacji XXI edycji Ogólnokrajowego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" i Konkursu Plastycznego dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy".

Przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi - starszy inspektor pracy-główny specjalista Janusz Krupa - przedstawił działania Okręgowego Inspektoratu Pracy na rzecz zmniejszenia liczby wypadków przy pracy rolniczej. Podczas spotkania został przyjęty plan działań komisji na 2024 rok. 

Komisja prowadzi działalność od 29 lat, a w obecnym kształcie funkcjonuje od 2006 roku. W skład komisji wchodzą przedstawiciele: Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Łodzi, Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi, Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach, Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łodzi, Oddziału Terenowego Krajowej Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Łodzi, Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łodzi, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi, Łódzkiej Kurii Archidiecezjalnej, Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Łodzi, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Łodzi i Kuratorium Oświaty w Łodzi.

pdf

protokół

Rozmiar: 126.79 kb

 

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu