Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 16 maja 2024
1:12 minut
XVII Piotrkowskie Targi Ogrodnicze „Pamiętajmy o ogrodach”

W dniu 12.05.2024 r. w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się XVII Piotrkowskie Targi Ogrodnicze „Pamiętajmy o ogrodach”, w czasie których Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi wspólnie z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Piotrkowie Trybunalskim zorganizował stoisko informacyjno-promocyjne dla rolników i zwiedzających wystawę.

Stoisko Państwowej Inspekcji Pracy i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród rolników, a także instytucji związanych z wsią i rolnictwem. Kierownik Oddziału PIP w Piotrkowie Trybunalskim Bartosz Szatkowski i inspektor Krzysztof Łuczyński udzielali rolnikom porad z zakresu bhp w rolnictwie, a także zwiedzającym porad prawnych z prawa pracy. Na stoisku Państwowej Inspekcji Pracy prezentowano i rozdawano rolnikom i dzieciom rolników wydane przez GIP broszury i plakaty, propagujące zasady bezpiecznej pracy dorosłych i dzieci w rolnictwie. W targach wzięło udział około 100 firm świadczących różnorodne usługi dla rolnictwa.

W czasie targów Oddział PIP w Piotrkowie Trybunalskim wspólnie z KRUS Tomaszów Mazowiecki i Łódzkim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego Oddział w Piotrkowie Trybunalskim zorganizował konkurs bhp dla rolników pt. „Ciesz się zdrowiem, pracuj bezpiecznie”, w którym wzięło udział 15 rolników. W tym samym dniu na scenie wystawy, po uroczystości otwarcia targów zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody. Nagrodę ufundowaną przez Państwową Inspekcję Pracy wręczał Okręgowy Inspektor Pracy w Łodzi Marcin Grzelak.

Galeria

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu