Uroczystości podsumowania Etapu Regionalnego XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

W dniu 25.08.2018 r. w Piotrkowie Trybunalskim w trakcie XXVIII Promocyjno-Handlowej Wystawy Rolniczej „ROL-SZANSA 2019” starszy inspektor pracy główny specjalista Janusz Krupa uczestniczył w uroczystości podsumowania Etapu Regionalnego XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Komisja konkursowa w maju 2019 roku przeprowadziła wizytację 26 gospodarstw i dokonała oceny gospodarstw w oparciu o „arkusz oceny gospodarstwa” oraz dokumentację zdjęciową.

Laureatami tegorocznego konkursu zostali:

  1. Anna i Mariusz Chrzanowscy z Nowego Chodnowa, gmina Biała Rawska
  2. Agnieszka i Robert Fiksowie z Turobowic, gmian Sadkowice
  3. Dominika i Łukasz Gwiazda z Zmożnej Woli, gmina Rozprza
  4. Justyna i Dariusz Wach z Przyłęku
  5. Krzysztof Głowacki z Piekar, gmina Wola Krzysztoporska

Ponadto komisja konkursowa wyróżniła grupę pięciu gospodarstw widocznie odróżniających się na tle pozostałych uczestników zarówno pod kątem estetyki i przede wszystkim pod kątem małej ilości stwierdzonych w nich zagrożeń.

Laureaci konkursu i wyróżnieni rolnicy otrzymali nagrody ufundowane przez organizatorów konkursu. Ponadto rolnicy otrzymali od organizatorów konkursu dyplomy i gadżety prewencyjne.

Laureaci konkursu i wyróżnieni rolnicy otrzymali nagrody ufundowane przez organizatorów konkursu. Ponadto rolnicy otrzymali od organizatorów konkursu dyplomy i gadżety prewencyjne.

Watro podkreślić, że po raz pierwszy gospodarstwo rolne z województwa łódzkiego wygrało również konkurs ogólnopolski: Anna i Mariusz Chrzanowscy z Nowego Chodnowa  zostali laureatami XVII Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Honorowy Patronat nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Nagrodę specjalną w tym konkursie przyznał Wiesław Łyszczek, Główny Inspektor Pracy. Państwo Chrzanowscy prowadzą gospodarstwo sadownicze (sady jabłoniowe) o powierzchni 35 ha w gminie Biała Rawska w powiecie rawskim.