• RSS
  • Wersja tekstowa
19.09.2019

Dożynki Prezydenckie w Spale

W dniach 14-15.09.2019 roku w czasie Dożynek Prezydenckich w Spale Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi zorganizował stoisko dożynkowe na terenie wystawowym. Nadinspektor Andrzej Cegła, starszy inspektor pracy-główny specjalista Janusz Krupa i starszy inspektor pracy Bogumiła Gierak-Nowakowska udzielali rolnikom porad z zakresu bhp w rolnictwie, a także zwiedzającym porad prawnych z zakresu prawa pracy.
W namiocie Państwowej Inspekcji Pracy prezentowano i rozdawano rolnikom wydane przez Główny Inspektorat Pracy broszury i poradniki, propagujące zasady bezpiecznej pracy dorosłych i dzieci w rolnictwie. Punkt informacyjno-doradczy PIP odwiedzali przedstawiciele władz samorządowych i współpracujących z PIP organizacji i instytucji.

W dniu 16.09.2019 r. w czasie Dożynek Prezydenckich w Spale Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką uczestniczył w mszy św. w intencji rolników w kościele polowym AK w Spale, a następnie para prezydencka wraz z zaproszonymi gości i korowodem dożynkowym przeszła z centrum Spały na stadion COS, gdzie odbyła się ceremonia dożynkowa.GIP Przejdź do GIP Porady prawne
Wypadki