• RSS
  • Wersja tekstowa
11.12.2019

XVIII Międzyszkolny Konkurs „Moja bezpieczna szkoła”

W dniu 29.11.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 54 w Łodzi odbyło się uroczyste podsumowanie XVIII edycji Międzyszkolnego Konkursu „Moja bezpieczna szkoła. W konkursie wzięło udział 14 szkół z rejonu Łodzi, Zgierza, Rąbienia i Bełdowa.
Do finału zakwalifikowano 52 prace plastyczne (plakaty) o tematyce dotyczącej szeroko pojętego bezpieczeństwa. Jak corocznie konkurs został objęty patronatami przez Łódzkiego Kuratora Oświaty, Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

Konkurs jest uwieńczeniem szeroko zakrojonej akcji „Moja bezpieczna szkoła”, której celem  jest promowanie bezpiecznego zachowania się najmłodszych dzieci ze szkół podstawowych (klasy I-III) w zakresie przeciwdziałania występującym zagrożeniom w szkole i poza nią. Uczestnicy konkursu wykonywali prace na jeden z poniższych tematów:
1) Zagrożenia i niebezpieczeństwa podczas pobytu w szkole i poza szkołą – wiem jak ich unikać.

2) W domu może być niebezpiecznie - umiejętnie korzystam z różnych urządzeń gospodarstwa domowego, komputera, chemicznych środków czystości czy kosmetyków.

3) Niebezpieczna droga do szkoły? Ja znam i stosuję podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.

4) Pali się! Pożar! - wiem jak zachować się podczas pożaru i na co dzień stosuję podstawowe zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

5) Niebezpieczna sieć? Internet źródłem zagrożeń dla dzieci.

Komisja konkursowa I miejsce przyznała pracy wykonanej przez Julię Małkiewicz uczennicę Szkoły Podstawowej nr 54 w Łodzi,  II miejsce zajął Eryk Dostal uczeń Szkoły Podstawowej nr 56 oraz III miejsce ex aequo zajęła Zofia Dworecka uczennica Szkoły Podstawowej nr 110 z Łodzi i Aleksander Kopeć uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zgierzu. Ponadto przyznano 10 wyróżnień.

Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali wspaniałe nagrody ufundowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi oraz Policję, Straż Pożarną i Kuratorium Oświaty w Łodzi. Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu oraz ich nauczycielom. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w XVIII edycji konkursu.GIP Przejdź do GIP Porady prawne
Wypadki