• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

20.05.2022

III Międzyszkolny Konkurs BHP „Bezpiecznie od startu”

W dniu 12 maja 2022 roku w Zespole Szkół Specjalnych Nr 5 w Pabianicach w ramach programu prewencyjnego „Kultura bezpieczeństwa” odbył się konkurs wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy, zorganizowany przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi. Konkurs skierowany został do uczniów z niepełnosprawnością intelektualną ze szkół branżowych specjalnych z terenu województwa łódzkiego. W konkursie wzięło udział 35 uczniów z 12 szkół. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu wiedzy składającego się 25 pytań.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce –  Mateusz Frycze ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sieradzu

II miejsce – Natalia Wojterzak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sieradzu

III miejsce – Michał Kasprzykowski z Zespołu Szkół Specjalnych Nr 5 w Pabianicach

Drugą część konkursu stanowiły zmagania zespołowe. Zespołów uczniów z każdej szkoły zmierzył się z zadaniami praktycznnymi. Każda grupa miała do rozwiązania 3 zadania o tematyce bhp. Walka była zacięta do ostatniej chwili. Zwycięstwo przypadło uczniom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Łodzi. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych Nr 5 w Pabianicach, a trzecie miejsce - uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych z Aleksandrowa Łódzkiego.

Uroczystego wręczenia dyplomów dla laureatów konkursu oraz nagród dokonali Krzysztof Barański z  Sekcji Prewencji i Promocji Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi oraz Krzysztof Habura Starosta Powiatu Pabianickiego.GIP Przejdź do GIP Porady prawne