• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

29.06.2022

Wakacyjny apel Wojewódzkiej Komisji ds. bhp w rolnictwie

Drodzy rodzice i opiekunowie!

W związku ze zbliżającym się okresem wakacji i nasileniem letnich prac polowych zwracamy się do Państwa z następującym apelem:

Każdego roku dzieci pomagające swym rodzicom w gospodarstwie są narażone na utratę zdrowia, a niekiedy nawet życia. Czy na pewno robimy wszystko, by chronić nasze dzieci przed zagrożeniami? Chrońmy nasze domy i rodziny przed nieszczęściem, zanim będzie za późno!

Zróbmy wszystko, aby ten czas wzmożonej pracy w rolnictwie upłynął bez wypadków i tragedii, których ofiarami stałyby się dzieci. Ofiarami najczęściej z winy dorosłych – z powodu braku ich wyobraźni, odpowiedzialności, pośpiechu, nieuwagi i zmęczenia.

Zwracamy się do wszystkich rodziców i opiekunów o zapewnienie dzieciom bezpiecznych warunków spędzania wolnego czasu. Apelujemy, by nie powierzać dzieciom prac, które przerastają ich siły i możliwości!

Nie narażajmy naszych dzieci na wypadek!

Zapewnijmy najmłodszym opiekę i bezpieczne miejsce zabawy!

Bądźmy mądrzy i przezorni przed szkodą, a nie po szkodzie!

 

Przestrzegając przed zagrożeniami, życzymy zarazem wszystkim dzieciom udanych i bezpiecznych wakacji, zaś rolnikom – dobrych plonów, sprzyjającej pogody i bezwypadkowych żniw.

 

Członkowie Wojewódzkiej Komisji
do spraw Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie
przy Okręgowym Inspektorze Pracy w Łodzi


Pobierz


GIP Przejdź do GIP Porady prawne