• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

26.07.2022

Półkolonie w Szkole Podstawowej w Lubochni z pogadanką z zakresu bhp w rolnictwie

W dniu 11.07.2022 r. starszy inspektor pracy – główny specjalista Janusz Krupa z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi Oddział w Piotrkowie Trybunalskim i inspektorzy ds. prewencji KRUS Placówka w Tomaszowie Mazowieckim, spotkali się z dziećmi przebywającymi na półkoloniach w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Lubochni.  Spotkanie, w którym uczestniczyło 55 dzieci, obejmowało zagadnienia z zakresu bhp w rolnictwie.

Inspektor pracy przedstawił wykaz prac, których nie mogą wykonywać dzieci do lat 16-tu oraz omówił zagrożenia, z którymi mogą się spotkać dzieci na wsi w szczególności w okresie wakacji. Wszystkie dzieci otrzymały od inspektora pracy komiks wydany przez Państwową Inspekcję Pracy pt. "Przygoda na wsi. Zobacz co Ci zagraża."

W tym samym dniu, dla dzieci przebywających na półkoloniach w SP w Lubochni, został przeprowadzony konkurs. Inspektor pracy i inspektor ds. prewencji KRUS zadawali dzieciom pytania z zakresu bhp w rolnictwie. Laureaci konkursu (8 uczniów) otrzymali od inspektora pracy wydane przez Państwową Inspekcję Pracy gry planszowe i zostali nagrodzeni nagrodami ufundowanymi przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Laureatom konkursu gratulujemy.GIP Przejdź do GIP Porady prawne