• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

17.08.2022

Zapraszamy społecznych inspektorów pracy do udziału w warsztatach Akademii SIP

LogonoweAkademia SIPCzym jest Akademia SIP?

Akademia SIP to cykl szkoleń skierowanych do społecznych inspektorów pracy z województwa łódzkiego. Zgłaszając się do programu społeczny inspektor weźmie udział w szkoleniach oraz warsztatach organizowanych przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi.

Warsztaty SIP

Trzecim i zarazem ostatnim szkoleniem w ramach tegorocznej Akademii SIP są warsztaty SIP. Podczas warsztatów społeczni inspektorzy pracy m.in. samodzielnie przeprowadzą badanie okoliczności i przyczyn wypadku, dokonają prawnej kwalifikacji zdarzenia, sporządzą dokumentację powypadkową, określą wnioski i zalecenia z przeprowadzonego dochodzenia (szczegółowy program szkolenia do pobrania poniżej). Udział w warsztatach skierowany jest do społecznych inspektorów pracy, którzy uczestniczyli w szkoleniu zaawansowanym w ramach Akademii SIP (w maju 2022 r.).

Aby wziąć udział w warsztatach należy do dnia 31.08.2022 r. przesłać potwierdzenie uczestnictwa na adres e-mail: prewencja@lodz.pip.gov.pl. W treści należy wskazać jeden z podanych terminów szkolenia:

- 12.09.2022 r. godz. 10:00 w siedzibie Oddziału PIP w Piotrkowie Trybunalskim, przy al. 3-go Maja 2

- 13.09.2022 r. godz. 10:00 w siedzibie PIP OIP w Łodzi, przy ul. Kościuszki 123 (3 piętro).

Co zrobić, aby wziąć udział w Akademii SIP w 2023 roku?

W Akademii SIP może wziąć udział każdy grupowy, oddziałowy/wydziałowy oraz zakładowy społeczny inspektor pracy z województwa łódzkiego. Zakres i tematyka poszczególnych szkoleń oraz warsztatów została dostosowana do rosnącego poziomu wiedzy i doświadczenia uczestników. Dzięki temu program szkoleń skierowany jest zarówno do nowo wybranych, jak i doświadczonych społecznych inspektorów pracy. Uczestnicy, którzy po raz pierwszy zostali wybrani do pełnienia służby SIP przejdą pełny cykl szkoleń rozpoczynający się od szkolenia podstawowego. Z kolei uczestnicy, którzy pełnią funkcję SIP przez kolejną kadencję mogą rozpocząć cykl szkoleń od szkolenia zaawansowanego.

Aby wziąć udział w Akademii SIP w 2023 roku należy przesłać zgłoszenie indywidualne lub zbiorcze (zakładowy sip może dokonać zgłoszenia zbiorczo dla kilku oddziałowych i grupowych sip ze swojego zakładu pracy) w terminie do 28 lutego 2023 r. (dla uczestników szkolenia podstawowego) lub do 30 kwietnia 2023 r. (dla uczestników biorących udział wyłącznie w szkoleniu zaawansowanym oraz warsztatach). Zgłoszenie należy przesłać drogą mailową na adres: prewencja@lodz.pip.gov.pl.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z koordynatorem Akademii SIP, radcą w Sekcji Prewencji i Promocji OIP w Łodzi Konradem Adamczykiem (tel.: 42 635 12 28, tel. kom.: 513 610 841, e-mail: konrad.adamczyk@lodz.pip.gov.pl)

lod-oip-logo

 

Do pobrania:

Akademia SIP - program warsztatow - wrzesien 2022.pdf
 


GIP Przejdź do GIP Porady prawne