• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

03.10.2022

Konkurs wiedzy o zasadach BHP dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „Bezpiecznie od Startu”

W dniu 28 września 2022 r., w siedzibie Izby Rzemieślniczej w Łodzi przy ul. Brzozowej 3, odbył się etap regionalny XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zasadach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych pod nazwą „Bezpiecznie od Startu”.

Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o przepisach prawnej ochrony pracy, w tym bezpieczeństwa i higieny pracy wśród uczniów zawodu w rzemiośle.

Do etapu regionalnego przystąpiło 20 uczniów z terenu województwa łódzkiego. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu pisemnego testu składającego się z 50 pytań z zakresu prawa pracy w tym bezpieczeństwa i higieny pracy, ergonomii, ochrony ppoż. oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

Organizatorzy konkursu: Izba Rzemieślnicza w Łodzi, Okręgowy Inspektoratem Pracy w Łodzi przy współpracy z Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce: Tomasz Świsłowski

II miejsce: Oliwia Kędzierska

III miejsce: Jakub Andrzejczak

Nagrody ufundowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi wręczyli zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Łodzi Tomasz Heliński oraz Łódzki Wicekurator Oświaty Andrzej Krych.

Gratulujemy laureatom etapu regionalnego konkursu i życzymy powodzenia w finale konkursu
w Warszawie.

Składamy podziękowania za współpracę pracownikom Izby Rzemieślniczej w Łodzi, a także nauczycielom za zaangażowanie i przygotowanie uczniów oraz wszystkim uczestnikom konkursu za wzięcie w nim udziału.

IMG5951

IMG5957
 

IMG5963

IMG5965
 

IMG5966
 


GIP Przejdź do GIP Porady prawne