• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

14.12.2022

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o BHP dla szkół branży gastronomicznej 2022/2023

W dniu 8 grudnia 2022 r., w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Łowiczu odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy dla szkół ponadpodstawowych branży gastronomicznej z województwa łódzkiego – edycja 2022/2023, zorganizowany w ramach programu edukacyjnego KULTURA BEZPIECZEŃSTWA.

Celem konkursu jest rozpowszechnianie wśród młodzieży idei kultury bezpieczeństwa oraz popularyzowanie wiedzy o zagrożeniach w środowisku pracy.

W wydarzeniu wzięło udział 18 uczniów z 6 szkół ponadpodstawowych. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu zawierającego 30 pytań z zakresu bhp ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń w środowisku pracy w branży spożywczej i gastronomicznej. Wysoki poziom wiedzy uczestników konkursu skutkował koniecznością zorganizowania dogrywki w celu wyłonienia laureatów.

W czasie inauguracji konkursu głos zabrali koordynator programu edukacyjnego „Kultura Bezpieczeństwa” w OIP w Łodzi - specjalista w Sekcji Prewencji i Promocji Krzysztof Barański oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Łowiczu Beata Żuk. Uczestnicy wydarzenia wysłuchali również prelekcji przedstawiciela zakładu Agros Nova z Łowicza (Grupa Maspex), z zakresu przestrzegania przepisów i zasad BHP w branży spożywczej i gastronomicznej.

Czas oczekiwania na werdykt Komisji konkursowej wypełnił występ taneczny uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Łowiczu – gospodarza wydarzenia.

Laureaci konkursu:

I miejsce: Gabriela Klate z Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Łodzi

II miejsce: Sofiia Shamarina z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Łodzi

III miejsce: Natalia Florek z Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Łodzi

Nagrody rzeczowe (sprzęt elektroniczny) dla laureatów konkursu ufundował Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi. Wszyscy uczestnicy otrzymali także drobne upominki ufundowane przez firmę Agros Nova. Uroczystego wręczenia nagród dokonał Okręgowy Inspektor Pracy w Łodzi Marcin Grzelak wraz z Dyrektorem ZSP nr 3 w Łowiczu Beatą Żuk.

Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w Konkursie.GIP Przejdź do GIP Porady prawne