• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

21.12.2022

II Międzyszkolny Konkurs w ramach projektu „Ups… no i masz wypadek!”.

W dniu 15 grudnia 2022 r w Zespole Szkół nr 2 w Wieluniu odbył się II Międzyszkolny Konkurs „Mistrzostwa Powypadkowe”, zorganizowany przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi w ramach projektu edukacyjnego pod nazwą Ups… no i masz wypadek!”.

Projekt, to innowacja pedagogiczna mająca na celu budowanie pozytywnych relacji między uczniami i nauczycielami w atmosferze wzajemnego zaufania i poczucia bezpieczeństwa oraz zainteresowania nauką z wykorzystaniem materiałów dydaktycznych. Głównym powodem opracowania innowacji pedagogicznej z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy było przekonanie o istotnym znaczeniu zajęć praktycznych w zdobywaniu wiedzy oraz umiejętności, które ułatwią bezpieczne poruszanie się w środowisku pracy w przyszłym zatrudnieniu.

II Międzyszkolny Konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu wieluńskiego, w tym roku pod nazwą „Mistrzostwa Powypadkowe”, miał trochę inny charakter. Tym razem zadaniem uczestników konkursu było sporządzenie i przeanalizowanie protokołu powypadkowego na podstawie informacji uzyskanych od poszkodowanego w wypadku oraz przekazanych w zadaniu informacji. Zadaniem nie było łatwe, gdyż rzetelne  sporządzenie protokołu powypadkowego sprawia niejednokrotnie trudność zespołom powypadkowym w zakładach pracy, o czym przekonują się inspektorzy pracy w czasie prowadzonych czynności kontrolnych.

Na wykonanie zadania konkursowego uczniowie, mieli 1,5 godziny - w zespołach dwuosobowych. Do konkursu przystąpiło 6 zespołów, które brały udział w przygotowaniach do konkursu w ramach projektu ale również w spotkaniach z inspektorami służby bhp oraz specjalistami z inspekcji pracy.

Komisja konkursowa wyłoniła trzy zespoły laureatów:

I miejsce – Aleksandra Walniewicz, Aleksandra Gratka – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Lututowie

II miejsce – Tomasz Grzybek, Olivia Ogórek – Zespół Szkół nr 2 w Wieluniu

III miejsce – Wiktor Konefał, Joanna Rajmer – Zespół Szkół w Kluczborku

W konkursie udział wzięli również:

- Hubert Wilk, King Wala – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wieruszowie

- Lena Fajewska, Bartłomiej Janik – Zespół Szkół Nr 3 w Wieluniu

- Dawid Krajewski, Oliwier Zołaczek – Zespół Szkół Nr 1 w Wieluniu

Wręczenia ufundowanych przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi nagród dokonali starszy inspektor pracy Janusz Orzechowski z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi Oddział w Sieradzu oraz Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Wieluniu Dariusz Kowalczyk.

Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w Konkursie.

 GIP Przejdź do GIP Porady prawne