• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

09.03.2023

VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o BHP i Prawie Pracy

W dniu 24 lutego 2023 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Bełchatowie odbył się VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o BHP i Prawie Pracy „Bądź najlepszy – zostań mistrzem!’, zorganizowany przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu bełchatowskiego, w ramach programu edukacyjnego „Kultura Bezpieczeństwa”.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów wiedzy dotyczącej prawnej ochrony pracy, w tym przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.

W konkursie wzięło udział 24 uczniów z 5 szkół. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie pisemnego testu zawierającego 40 pytań. W walce o kluczowe miejsca nie obyło się bez dogrywki, która przyniosła wiele emocji i ostatecznie wyłoniła laureatów.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Artur Mendak z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Szczercowie

II miejsce – Katarzyna Buczyniak z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Szczercowie

III miejsce – Miłosz Studziński z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Szczercowie

Uroczystego wręczenia dyplomów oraz nagród laureatom konkursu dokonali Wicedyrektor Zespołu Szkół  Ponadpodstawowych Nr 1 w Bełchatowie Aleksandra Wypych – Gamrot, przedstawiciel Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Bełchatowie inspektor Katarzyna Elzner Kopcik oraz młodszy inspektor pracy w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Łodzi Magdalena Popowicz.

Laureatom serdecznie gratulujemy a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wzięcie w nim udziału. GIP Przejdź do GIP Porady prawne