• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

09.03.2023

Finał regionalnego etapu konkursu POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY

W dniu 2 marca 2023 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi przy ul. Żeromskiego 115, odbyła się X edycja się regionalnego konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp „Poznaj swoje prawa w pracy” zorganizowanego przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi dla uczniów szkół ponadpodstawowych województwa łódzkiego.

Celem konkursu jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy, a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy. Do konkursu przystąpiło 62 uczniów z 32 szkół.  Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązanie pisemnego testu składającego się z 35 pytań. W związku z wysokim poziomem wiedzy uczniów, nie obyło się bez dogrywki, która wyłoniła zwycięzców.

Laureatami regionalnego etapu ogólnopolskiego konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” zostali:

I miejsce: Wojciech Rejniak z Zespołu Szkół Politechnicznych w Łodzi

II miejsce: Maja Mielczarek Z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Bełchatowie

III miejsce: Dominika Rosiak z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi

Laureatom konkursu wręczono cenne nagrody rzeczowe (sprzęt elektroniczny), pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Wręczenia nagród, dyplomów oraz upominków dokonali Okręgowy Inspektor Pracy w Łodzi Marcin Grzelak oraz Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi Dominika Walicka.

Za przygotowanie uczniów do konkursu nauczyciele otrzymali listy gratulacyjne.

Zwycięzcy regionalnego etapu konkursu będą walczyli o nagrodę główną  w ogólnopolskim finale konkursu, który odbędzie się w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik.

Laureatom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

IMG6972
 GIP Przejdź do GIP Porady prawne