• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

24.04.2023

Udział Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi w XVI Piotrkowskich Targach Ogrodniczych „Pamiętajmy o ogrodach”

W dniu 16.04.2023 r. w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się XVI Piotrkowskie Targi Ogrodnicze „Pamiętajmy o ogrodach”, w trakcie których Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi wraz z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Piotrkowie Trybunalskim zorganizował stoisko informacyjno-promocyjne dla osób zwiedzających targi.

W targach wzięło udział 150 firm świadczących różnorodne usługi dla rolnictwa. Stoisko Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród rolników, a także instytucji związanych z wsią i rolnictwem.

Kierownik Oddziału PIP w Piotrkowie Trybunalskim Bartosz Szatkowski i starszy inspektor pracy-główny specjalista Janusz Krupa udzielali rolnikom porad z zakresu BHP w rolnictwie. Na stoisku Państwowej Inspekcji Pracy dostępne były wydawnictwa prewencyjne opracowane przez Główny Inspektorat Pracy, informujące o zasadach bezpiecznej pracy
w rolnictwie. Punkt informacyjny Państwowej Inspekcji Pracy i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego odwiedził
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus.

W czasie targów Oddział w Piotrkowie Trybunalskim Okręgowego Inspektoratu Pracy
w Łodzi wraz z KRUS Placówka Terenowa w Tomaszowie Mazowieckim i Łódzkim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego Oddział w Piotrkowie Trybunalskim zorganizował konkurs BHP dla rolników pt. „Ciesz się zdrowiem, pracuj bezpiecznie”. W konkursie wzięło udział 15 rolników. W tym samym dniu zwycięzcy konkursu
otrzymali nagrody rzeczowe i gadżety prewencyjne Państwowej Inspekcji Pracy, które wręczali: p.o. Okręgowy Inspektor Pracy w Łodzi Marcin Grzelak, Dyrektor Oddziału w Piotrkowie Trybunalskim Marek Jurek i Dyrektor Oddziału Regionalnego w Łodzi Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Tomasz Nowicki.

643bf1429a75dolarge

 


GIP Przejdź do GIP Porady prawne