• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

23.05.2023

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "BEZPIECZNE WAKACJE W DOMU I ZAGRODZIE"

W dniu 16.05.2023 r. na terenie Szkoły Podstawowej w Wygodzie (powiat łowicki) odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "BEZPIECZNE WAKACJE W DOMU I ZAGRODZIE", zorganizowanego przez PIP OIP w Łodzi /Oddział Skierniewice we współpracy z Dyrekcją Szkoły Podstawowej w Wygodzie.

Celem konkursu było propagowanie bezpieczeństwa i higieny pracy w warunkach gospodarstw rolnych.

Rozstrzygniecie konkursu poprzedzone zostało spotkaniami z uczniami klas I – III oraz IV – VIII, zorganizowane przez inspektorów pracy Oddziału PIP Skierniewice we współpracy z Dyrekcją Szkoły w dniu 24.02.2023 r

W ramach spotkania, starszy inspektor pracy – Mirosław Belta i inspektor pracy – Lucyna Goles przeprowadzili szkolenie na temat bezpieczeństwa pracy w rolnictwie indywidualnym (w ramach działań prewencyjnych objętych harmonogramem centralnym) dla 68 uczniów oraz 7 nauczycieli. Podczas szkolenia inspektorzy pracy wyświetlili filmy pt. „Bądź bezpieczny w gospodarstwie” i „Praca rolnika – Dobre praktyki”, które w obrazowy sposób przedstawiły czynniki niebezpieczne występujące w gospodarstwie rolnym. Uczniowie oraz nauczyciele aktywnie uczestniczyli w przeprowadzonych szkoleniach.

W ramach rozstrzygnięcia konkursu w dniu 16.05.2023 r. przekazano uczniom nagrody oraz poradniki i broszury na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie, wydane przez Główny Inspektorat Pracy w Warszawie.

Nagrodzeni uczniowie to:

Agata Białek, kl. VII - I miejsce

Aleksander Redlicki, kl. III - II miejsce

Dagmara Legat, kl. IV - III miejsce

Sara Kurczak, kl. I - wyróżnienie

Nagrody wręczone zostały przez Inspektorów Pracy: Łukasza Dylewskiego, Lucynę Goles oraz Mirosława Beltę.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy bezpiecznych wakacji!

Więcej informacji wraz z relacją fotograficzną znajduje się na stronie internetowej szkoły: Szkoła Podstawowa w Wygodzie - "Bezpieczne wakacje w domu i zagrodzie" organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi (zsjamno.pl)


GIP Przejdź do GIP Porady prawne