• RSS
  • Wersja tekstowa
27.06.2016

Seminarium zorganizowane przez ZUS i PIP dla pracodawców i służb bhp

W dniu 24 czerwca 2016r. w ramach współpracy pomiędzy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych II Oddział w Łodzi z siedzibą w Zduńskiej Woli oraz Okręgowym Inspektoratem Pracy w Łodzi już po raz kolejny zostało zorganizowane seminarium dla pracodawców i służb bhp nt.: Ustalania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy, kompletowania dokumentacji wypadkowej oraz zasad wypłaty świadczeń z tytułu wypadków przy pracy”.

Celem szkolenia było wzbogacenie wiedzy osób zajmujących się sporządzaniem dokumentacji powypadkowych tak, aby spełniały one wymagania zarówno w zakresie prewencji podobnych wypadków w przyszłości, jak i wymagania formalne i merytoryczne pozwalające na prawidłowe ustalenie prawa poszkodowanych do świadczeń przysługujących z ubezpieczenia wypadkowego.

Uczestnicy szkolenia mieli możliwość zapoznania się z definicjami poszczególnych rodzajów wypadków, wraz z przykładami interpretacji stosowanych w nich pojęć, świadczeniami przysługującymi z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych oraz trybem ich przyznawania, a także zasadami metodycznymi ustalania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy.

Seminarium odbyło się w sali konferencyjnej Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. przy ul. Narutowicza 34 i zgromadziło ponad 50 uczestników.

 

W ramach współpracy pomiędzy Urzędami zamieszczamy informację otrzymaną z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - zachęcamy do zapoznania się z informacją, ulotką oraz przykładem dotyczącymi informacji o stanie konta ubezpieczonego w ZUS.Pobierz


GIP Przejdź do GIP Porady prawne
Wypadki