• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

17.07.2018

Targi Rolne w Bratoszewicach

W dniach 16 i 17.06.2018 r. w Bratoszewicach odbyła się „XX Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych” i Targi Rolne „W sercu Polski”, w czasie których Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi zorganizował na terenie wystawowym stoisko informacyjno-promocyjne dla rolników indywidualnych, przedsiębiorców rolnych i zwiedzających wystawę. Punkt informacyjny Państwowej Inspekcji Pracy cieszył się dużym zainteresowaniem wśród   rolników. Inspektorzy pracy udzielali rolnikom porad z zakresu bhp w rolnictwie, a także zwiedzającym porad prawnych z prawa pracy.

 

Targi Rolne Bratoszewice 2
 

 

Na stoisku Państwowej Inspekcji Pracy prezentowano i rozdawano rolnikom i ich dzieciom wydane przez GIP broszury i plakaty, propagujące zasady bezpiecznej pracy dorosłych i dzieci w rolnictwie. Punkt informacyjny oprócz rolników odwiedzali przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich i samorządowych, a także instytucji związanych z wsią i rolnictwem. W dniu 16.06.2018 r. w uroczystym otwarciu targów wzięła udział Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy Grażyna Ślawska i Koordynator Sekcji Prawnej, Prewencji i Promocji Aleksandra Kępniak.

 

Targi Rolne Bratoszewice 1

          W dniu 17.06.2018 roku odbyło się uroczyste podsumowanie etapu regionalnego XVI Ogólnokrajowego konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, w którym uczestniczył Okręgowy Inspektor Pracy w Łodzi Andrzej Świderski.

        W targach wystawiło się 89 firm świadczących różnorodne usługi dla rolnictwa, 7 służb państwowych i samorządowych pracujących na rzecz rolnictwa. Szacuje się, że wystawę odwiedziło kilkanaście tysięcy rolników.

Targi Rolne Bratoszewice 3

Targi Rolne Bratoszewice 5
 

Targi Rolne Bratoszewice 4
 


GIP Przejdź do GIP Porady prawne