• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

24.09.2018

Dożynki Prezydenckie w Spale

W dniach 15-16.09.2018 roku w czasie Dożynek Prezydenckich w Spale Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi zorganizował stoisko dożynkowe na terenie wystawowym, które cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród rolników i zwiedzających.

Nadinspektor Andrzej Cegła i starszy inspektor pracy - główny specjalista Janusz Krupa udzielali rolnikom porad z zakresu bhp w rolnictwie, a także zwiedzającym porad prawnych z zakresu prawa pracy. W namiocie Państwowej Inspekcji Pracy prezentowano i rozdawano rolnikom wydane przez Główny Inspektorat Pracy broszury i poradniki, propagujące zasady bezpiecznej pracy dorosłych i dzieci w rolnictwie. Punkt informacyjno-doradczy PIP odwiedzali przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych i współpracujących z PIP organizacji i instytucji.

W dniu 16.09.2018r. w Dożynkach Prezydenckich w Spale uczestniczył Zastępca Głównego Inspektora Pracy Dariusz Mińkowski, który odwiedził punkt informacyjno-promocyjny Państwowej Inspekcji Pracy, a następnie wziął udział w mszy św. w intencji rolników w kościele polowym AK w Spale. Następnie w wraz z parą prezydencką i zaproszonymi gości z korowodem dożynkowym przeszedł z centrum Spały na stadion COS i uczestniczył w ceremonii dożynkowej.GIP Przejdź do GIP Porady prawne