• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

11.03.2021

Finał etapu regionalnego VIII edycji konkursu „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”

W dniu 3 marca 2021 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Łowiczu, przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych, odbył się regionalny etap VIII edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp „Poznaj swoje prawa w pracy”, zorganizowanego przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi dla uczniów szkół ponadpodstawowych województwa łódzkiego w ramach programu prewencyjnego Państwowej Inspekcji Pracy „Kultura bezpieczeństwa”.

Celem konkursu jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadpodstawowych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy.

Do konkursu przystąpiło 34 uczniów z 17 szkół.  Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązanie pisemnego testu składającego się z 35 pytań.  W związku z uzyskaniem przez trzech uczniów jednakowej liczby 32 punktów, przeprowadzono dogrywkę.

Laureatami regionalnego etapu ogólnopolskiego konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” zostali:

I miejsce:  Eliza Sikora z Zespołu Szkół Nr 3 w Kutnie

II miejsce:  Natalia Waszczykowska z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czarnocinie

III miejsce:  Zuzanna Pytka z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo Wychowawczych Nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe (sprzęt elektroniczny). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki, które wręczyli Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Łodzi Waldemar Klucha, Nadinspektor Sekcji Prewencji i Promocji Lidia Marciniak  oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Łowiczu Wojciech Baleja. Nauczyciele – opiekunowie uczestników konkursu, otrzymali listy gratulacyjne za przygotowanie uczniów do konkursu.

Zwycięzcy etapu regionalnego będą walczyli o główną nagrodę  w ogólnopolskim finale konkursu, który odbędzie się w na przełomie maja i czerwca 2021 roku w Warszawie.

Sekcja Prewencji i PromocjiGIP Przejdź do GIP Porady prawne
Wypadki