• RSS
  • Wersja tekstowa
14.09.2016

Dożynki Prezydenckie w Spale

W dniach 10-11.09.2016 roku  Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi zorganizował stoisko dożynkowe na terenie wystawowym w  Spale,  które cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród rolników i zwiedzających.

Inspektorzy pracy  udzielali rolnikom porad z zakresu bhp w rolnictwie, a także zwiedzającym porad prawnych z zakresu prawa pracy.

W namiocie Państwowej Inspekcji Pracy prezentowano i rozdawano rolnikom wydane przez Główny Inspektorat Pracy  broszury i poradniki , propagujące zasady bezpiecznej pracy dorosłych i dzieci  w rolnictwie. Punkt informacyjno-doradczy PIP odwiedzali   przedstawiciele władz wojewódzkich,  samorządowych , przedstawiciele związków zawodowych i współpracujących z PIP organizacji  i instytucji. W dniu 11.09.2016r. w Dożynkach Prezydenckich  w Spale uczestniczyło Kierownictwo OIP Łódź : Okręgowy Inspektor Pracy Andrzej Świderski , Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy Janina Golińska, Zastępca Okręgowego Inspektora Janusz Grodzki, a także Kierownik Oddziału Państwowej Inspekcji Pracy w Piotrkowie Trybunalskim Andrzej Cegła. Kierownictwo OIP wspólnie z inspektorami pracy udzielało porad prawnych i porad z zakresu bhp zwiedzającym i rolnikom.

W dniu 11.09.2016r. uroczyste obchody dożynkowe rozpoczęła msza św. w intencji rolników w kościele polowym AK w Spale. Udział w niej wzięła para prezydencka, która następnie przeszła w dożynkowym korowodzie z centrum Spały na stadion COS, a wraz z nią na stadion ruszyły wszystkie grupy wieńcowe z całej Polski oraz  goście, którzy tego dnia przyjechali do Spały.GIP Przejdź do GIP Porady prawne
Wypadki