30.11.2016

Podsumowanie działań prewencyjno-promocyjnych w 2016 r

W dniu 23 listopada 2016 roku w Sali Konferencyjnej Łódzkiego Parku Naukowo-Technologicznego Sp. z o.o. w Łodzi odbyło się uroczyste podsumowanie działań prewencyjno-promocyjnych podejmowanych przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi w 2016 r. Podczas spotkania wręczone zostały nagrody zwycięzcom etapu regionalnego XXIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”, konkursu „Buduj bezpiecznie”, konkursu „Najaktywniejszy społeczny inspektor pracy”. Pracodawcom biorącym udział w programie przestrzegania prawa pracy w małych zakładach (zatrudniających do 9 pracowników) wręczono Dyplom Państwowej Inspekcji Pracy.

 

W uroczystości tej wzięli udział przedstawiciele organów nadzoru i kontroli warunków pracy, stowarzyszeń działających w ochronie pracy, związków zawodowych i organizacji pracodawców, Pani Ewa Dośla Dyrektor Gabinetu Głównego Inspektora Pracy, inspektorzy pracy oraz kierownictwo Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi.

 

Pani Ewa Dośla Dyrektor Gabinetu Głównego Inspektora Pracy odczytała list skierowany do uczestników spotkania od Pana Romana Giedrojcia Głównego Inspektora Pracy, w którym m.in. Główny Inspektor Pracy podkreślił, że Państwowa Inspekcja Pracy przywiązuje dużą wagę do działalności prewencyjno-promocyjnej, w celu jest wspierania pracodawców
w tworzeniu bezpiecznego środowiska pracy. Uzyskiwane efekty działań prewencyjnych świadczą o zasadności kontynuowania programów prewencyjnych oraz edukacyjnych, które uzupełniają i wzbogacają czynności kontrolne inspekcji. Życzył również dalszej działalności na rzecz promowania kultury pracy w myśl idei, że największą wartością w procesie pracy pozostaje zawsze człowiek.   

7429
 

Okolicznościowe plakiety oraz dyplomy wręczyli Dyrektor Gabinetu Głównego Inspektora Pracy Pani Ewa Dośla, Okręgowy Inspektor Pracy Pan Andrzej Świderski, zastępca Okręgowego Inspektora Pracy Pan Janusz Grodzki oraz kierownicy Oddziałów w Kutnie, Skierniewicach, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu.

 

Wyniki konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”

- w kategorii pracodawców zatrudniających do 50 pracowników:
 

I miejsce

P.P.H.U. „ADRIAN” Przetwórstwo Mięsne Katarzyna Szewczyk

97-226 Żelechlinek, ul. L. Kruczkowskiego 5                     

7518
 

 

II miejsce (ex aequo)

 

- AUTORYZOWANY SERWIS SAMOCHODOWY J.R.J. Zachorscy ZPCH S.J.

99-300 Kutno, ul. Józefów 26

 

- P.H.U. NOWUM Piotr Nowicki

98-290 Warta, ul. Cegielniana 7

 

III miejsce (ex aequo)

- Vervo Sp. z o.o. Prezes Zarządu Tomasz Kozanecki

91-204 Łódź, ul. Traktorowa 128

 

- „LUSTAN” Sp. z o.o. Joanna Chadaj Prezes Zarządu

95-071 Rąbień, ul. Okrężna 18/22

 

- „GRO - DACH” GRUPA DEKARSKA Magdalena Szczerbiak 95-070 Aleksandrów Łódzki, Rąbień ul. Aleksandrowska 29/33

 

Dyplom za udział w konkursie:

- CEDEGO – Adam Sikora

91-222 Łódź, ul. Szczecińska 74

 

- Vanilla s.c. Katarzyna Pastwa, Marek Pastwa

Biuro: 94-231 Łódź, ul. Napoleońska 33; Produkcja: 90-557 Łódź, ul. A. Struga 78

 

- „BOLTIM-PEK” s.c. Piotr i Urszula Bołtromiuk

93-286 Łódź, ul. Przędzalniana 113

 

- w kategorii pracodawców zatrudniających od 51 do 250 pracowników:

I miejsce

PKP Energetyka S.A. Oddział w Warszawie – Usługi Zakład Robót Energetycznych Dyrektor Zakładu Paweł Drzewiecki

95-040 Koluszki, Słotwiny  

7526
 

 

II miejsce

„METALURGIA” S.A. Dyrektor Marek Siemiński

97-500 Radomsko, ul. Św. Rozalii 10/12

 

- kategorii pracodawców zatrudniających powyżej 250 pracowników:

I miejsce

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów Dyrektor Oddziału Marek Ciapała

Rogowiec, ul. Energetyczna 7 97-406 Bełchatów 

7538
 

 

II miejsce

ASCO NUMATICS Sp. z o.o. Oddział Produkcyjny Dyrektor Operacyjny Dariusz Gębarowski 93-331 Łódź, ul. Kurczaki 132

Dyplom za udział w konkursie otrzymali:

- UDS Sp. z o.o. Andrzej Bączkowski Prezes Zarządu

96-115 Nowy Kawęczyn 32 A

 

- RECTICEL Sp. z o.o. Prezes Zarządu Adam Krześlak

93-428 Łódź, ul. Graniczna 60

 

 

Wyniki konkursu „Buduj bezpiecznie

I miejsce

ERBUD S.A. Oddział w Toruniu - za budowę Centrum Biurowo – Konferencyjnego Nowa Formiernia w Łodzi 

7442
 

 

 

II miejsce

SKANSKA SA Oddział Budownictwa Ogólnego w Łodzi - za budowę budynku biurowego wraz z adaptacją zabytkowego budynku pofabrycznego w Łodzi

 

III miejsce (ex aequo)

- Usługi Budowlane Arkadiusz Olak - za budowę budynku mieszkalnego i adaptację zabytkowego młyna na obiekt mieszkalny „Amerykanka Residence”

 

- Częstochowskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego „PRZEMYSŁÓWKA” SA

za budowę budynków mieszkalnych „Amerykanka Residence”.

 

Dyplomy PIP w województwie łódzkim otrzymali:

  1. Centrum Finansowo Kredytowe s.c. Bartłomiej Pokora, Sebastian Klimecki   90-404 Łódź, ul. Próchnika 16
  2. JAMAD BUDOWNICTWO Adam Klimczak   90-361 Łódź, ul. Piotrkowska 276
  3. „OLIMP” Maciej Matuszczak   92-547 Łódź, ul. Bartoka 23 m 50; Biuro: Al. Piłsudskiego 150/152 lok. 30
  4. Ewa Zwolińska F.P.H. „REVAJ”   90-361 Łódź, ul. Piotrkowska 276
  5. Allepaznokcie Michał Szewczyk   90-361 Łódź, ul. Piotrkowska 270
  6. PRZEDSIĘBIORSTWO DORADZTWA I WDROŻEŃ PRZEMYSŁOWYCH „DUKAT”  Sp. z o.o. (Andrzej Duszyński)    95-200 Pabianice, ul. Grunwaldzka 18/20
  7. ORTOPRO s.c. Piotr Drużek, Dariusz Głogowski, Maciej Rękawicki   91-214 Łódź, ul. Kaczeńcowa 25
  8. Usługowy Zakład Kominiarski „Mistrz Kominiarski” Bogdan Okupski   94-048 Łódź, ul. Szermiercza 11
  9. PIEKARNIA Andrzej Frajnd   95-045 Parzęczew, Plac Kościuszki 4
  10. USŁUGI LEŚNE Cezary Opasiński   95-083 Lutomiersk, ul. 3 Maja 20
  11. PPH „WENA” Maciej Kamiński   91-612 Łódź, ul. Spiska 3
  12. PRACOWNIA KAMIENIARSKA „AMICO” Milena Fiks   95-020 Bedoń Wieś k/Łodzi, ul. Brzezińska 84
  13. ELARM FIRMA PRYWATNA inż. Leszek Szymankowski   93-160 Łódź, ul. Maurycego Mochnackiego 34
  14. MEBLO-BUD Danuta Kuźnicka   95-054 Ksawerów, ul. Graniczna 5
  15. PIEKARNIA „PAN TADEUSZ” Tadeusz Sudowski   93-429 Łódź, ul. Bierna 7
  16. FORM-MEBEL ZAKŁAD STOLARSKI Piotr Kuźnicki   95-054 Ksawerów, ul. Graniczna 5
  17. Salon Fryzjersko-Kosmetyczny  Dorota Świerczewska   91-078 Łódź, ul. Kasprzaka 13         
  18. BIMED KOMUŃSKA S.J. (Monika Łaganowska, Teresa Komuńska)    91-058 Łódź, ul. Zachodnia 12A
  19. Creality Sp. z o.o. (Anna Kucharek)   90-057 Łódź, ul. Sienkiewicza 85/87
  20. Zakład Usługowy „TRANSKOP” Piotr Łakomski   98-160 Sędziejowice, Pruszków ul. Główna 72
  21. Salon Fryzjerski „Ania” Zimoch Anna   98-300 Wieluń, oś. Stare Sady 14A
  22. P.P.H.U. „CZECH – POL” Krzysztof Czechowicz   95-083 Lutomiersk, ul. 3-go Maja 18 Oddział: 98-220 Zduńska Wola, ul. Szadkowska 68
  23. ART – MET Robert Szewczyk   98-400 Wieruszów, ul. Podzamcze 1A
  24. Mechanika Pojazdowa Robert Prędki   98-405 Galewice, ul. Boczna 1
  25. Zakład Robót Budowlanych „BUDOMAX” Arkadiusz Baś   98-200 Sieradz, Grabowiec 35E
  26. PPHU PROF MET s.c. Jarosław Cieślak, Wojciech Sadowski   98-220 Zduńska Wola, Tymienice 88c
  27. MMER Sp. z o.o. (Maciej Pabisiak, Robert Rytczak, Maciej Wesoły)   98-100 Łask, ul. Narutowicza 24A
  28. UBEZPIECZENIA „MM” Małgorzata Majewska   99-200 Poddębice, Niemysłów 56 Biuro: 99-200 Poddębice, ul. Kaliska 5/7 p 7
  29. TRIJO Izabela Skrzypińska   98-200 Sieradz, ul. Wolska 25          
  30. Biuro Podróży BONUS TRAVEL s.c. Antoni Bartnicki, Michał Szerer   98-200 Sieradz, ul. Żwirki i Wigury 1
  31. DIAMED Marcin Urbaniak   98-200 Sieradz, ul. Żwirki i Wigury 2
  32. Handel i Usługi „Zakład DDD Wierzbicki i Zięć” Ewelina Wierzbicka – Kłoś   98-200 Sieradz, Chojne ul. Polna 10C
  33. Radosław Bekalarczyk  DROTAK   98-200 Sieradz, Chojne ul. Wiśniowa 13
  34. VISTA POLAND Sp. z o.o. Henryk Gudaś   98-220 Zduńska Wola, Krobanów 34
  35. P.H.U. „EMMA” Mieczysław Muszyński   98-100 Łask, Teodory 108
  36. USŁUGI LEŚNE „MIRON” Mirosław Gosa   Brudzewice 101, 26-315 Poświętne
  37. KOBUD Sp. z o.o. Sp. k. Zygmunt Kośny   97-500 Radomsko, Stara Droga 49
  38. ZAKŁAD USŁUG LEŚNYCH Ludwik Sionkowski   97-200 Tomaszów Maz. ul. Wola Wiaderna 64
  39. Zakład Dekarsko – Blacharski Jan Stępień   97-400 Bełchatów, ul. Piaskowa 7
  40. P.P.U.H. „AGMET” Agnieszka Łaska   97-371 Wola Krzysztoporska, ul. Fabryczna 1
  41. Zakład Produkcyjno – Usługowy „LEG” Sławomir Łaski   Wola Moszczenicka, ul. Słoneczna 1, 97-310 Moszczenica
  42. BUSINESS SOLUTIONS Wojciech Karłowski   97-400 Bełchatów, ul. 19 Stycznia 4
  43. P.H.U. „WIT-POL” Łukasz Zgrzebnicki   97-500 Radomsko, ul. Krasickiego 148
  44. POLAB Sp. z o.o. (Alex Elmetti)   97-300 Piotrków Tryb. ul. Łódzka 120/124
  45. Usługi Leśne Ogrodnicze i Koparkowe „LAS-KOP” Krzysztof Uczciwek   99-417 Bolimów, Podsokołów 18
  46. USŁUGI LEŚNE Wiesław Staniak   96-115 Nowy Kawęczyn, Suliszew 7
  47. ZAKŁAD POGRZEBOWY Usługi – Wyrób i Sprzedaż Trumien Zofia Strasenburg   99-440 Zduny, Wiskienica Górna 66
  48. F.P.H.U. Sławomir Tkaczyk   96-232 Regnów, Regnów 3
  49. DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWO-HANDLOWA Gajewicz Maksymilian   99-423 Bielawy, Psary 13
  50. Dolce donna Anna Synowiec   96-200 Rawa Mazowiecka, ul. Wyszyńskiego 8
  51. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Jakub Bodych   99-417 Bolimów, ul. Łowicka 17A
  52. FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA „IRYS” Nina Krygiel   99-300 Kutno, Plac Wolności 1
  53. SM-FILTER Sebastian Michalak   99-300 Kutno, ul. Królowej Jadwigi 3/16
  54. „P.H.U. BH Perfect” Marzena Kaczmarek   99-100 Łęczyca, ul. Marii Konopnickiej 11A

 

7468


7483


7489


7498


7501
 

 

Laureatami konkursu na ,,Najaktywniejszego Społecznego Inspektora Pracy” zostali:

- Ryszard Gurdek - Zakładowy Społeczny Inspektor Pracy w „ARIADNA” S.A. Fabryka Nici Łódź,

 

- Henryk Wiśniewski - Zakładowy Społeczny Inspektor Pracy w PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów,

- Andrzej Bartłomiejczyk - Zakładowy Społeczny Inspektor Pracy w Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne „POLFA S.A.” Grupa ADAMED.


Na wniosek Andrzeja Świderskiego – Okręgowego Inspektora Pracy w Łodzi, Roman Giedrojć – Główny Inspektor Pracy przyznał Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Pracy Panu Ryszardowi Gurdek za trud i ogromne zaangażowanie w dziedzinie ochrony pracy, które na co dzień wykazuje w ramach działalności społecznej i związkowej.

Z upoważnienia Głównego Inspektora Pracy, Odznakę wręczyła Ewa Dośla – Dyrektor Gabinetu Głównego Inspektora Pracy.    

7458
 

7450
 

 

 



GIP Przejdź do GIP
Porady prawne
Wypadki


  • banner185270
  • banner185271
  • banner49893
  • banner185265
  • banner185269
  • banner185268
  • banner185266
  • banner185267
  • banner205934
  • banner137411
  • banner201678
  • banner49895
  • banner146297
  • banner193279