Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

kultura bezpieczeństwa

Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi serdecznie zaprasza nauczycieli Szkół Ponadpodstawowych do udziału w XIX edycji Programu Edukacyjnego „Kultura Bezpieczeństwa”. Celem programu jest podniesienie poziomu wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy oraz bezpiecznych i higienicznych warunków pracy wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, kształtowanie świadomości zagrożeń zawodowych występujących w środowisku pracy oraz popularyzacja zagadnień związanych z przestrzeganiem prawa pracy.

Szkolenie rozpoczynające tegoroczną edycję programu odbędzie się w dniu 10.10.2023 r. o godz. 1000 w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi, przy al. Kościuszki 123 – sala konferencyjna. Przewidywany czas trwania spotkania około 2 godziny.

W trakcie szkolenia nauczyciele zostaną zapoznani ze szczegółami realizacji programu. W drugiej części spotkania odbędzie się szkolenie nt. stresu i sposobów radzenia sobie z nim, przeprowadzone przez psycholog z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi.

Nauczyciele, którzy w ramach realizacji programu przeprowadzą co najmniej dwie godziny zajęć lekcyjnych z uczniami, poświęcone zagadnieniom szeroko rozumianej kultury bezpieczeństwa oraz przekażą nam pisemną informację o terminach tych lekcji, ich tematyce oraz liczbie uczniów objętych działaniami, otrzymają zaświadczenia
o udziale w programie. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

Ze strony Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi zapewniamy nauczycielom możliwość korzystania z pomocy merytorycznej przy przygotowywaniu i prowadzeniu zajęć z młodzieżą (np. lekcje z udziałem przedstawiciela Państwowej Inspekcji Pracy) a także możemy współuczestniczyć w organizowanych przez Szkołę konkursach lub innych spotkaniach poświęconych Kulturze Bezpieczeństwa.

Do udziału w bieżącej edycji programu zapraszamy nauczycieli, którzy uczestniczyli w programie w latach ubiegłych, jak również tych, którzy po raz pierwszy przystąpią do realizacji programu i pragną poszerzyć swoją wiedzę i kwalifikacje w zakresie szeroko rozumianej kultury bezpieczeństwa.

Uprzejmie prosimy o przekazanie informacji o programie „Kultura bezpieczeństwa” oraz związanych z nim konkursach wszystkim zainteresowanym nauczycielom, a także umożliwienie im udziału w tych działaniach.

Udział w szkoleniu należy potwierdzić: telefonicznie pod numerem 722-152-157
lub e-mailem: – krzysztof.baranski@lodz.pip.gov.pl, do 05.10.2023 r. włącznie.

Szczegóły wydarzenia:

Data wydarzenia:
od 10 października 2023, godz. 10:00
do 10 października 2023, godz. 13:00

Strefa czasowa: (UTC+01:00)
Siedziba Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi, Al. Tadeusza Kościuszki 123

Szkolenia

Stacjonarne

Udostępnij:

Weź udział

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

Logo PIP

Menu